День української писемності та мови

9 листопада по всій Україні святкували важливий у нашій історії День української писемності та мови.  Нелегкий і надто довгий період становлення пройшла наша мова до визнання її державною. Вона оспівана в легендах, віршах, піснях нашого народу. Адже рідна мова – це мова, що  першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на  все життя.

В Бершадському медичному коледжі відзначення Дня української писемності та мови розпочалося із розповсюдження інформаційних листівок про значення, поширення мови серед інших мов світу, багатство лексичного складу, історію мови, уривком твору Т. Шевченка «І мертвим, і живим, і ненародженим…» серед студентів, викладачів та  працівників коледжу.

Студенти I – ІІI курсів взяли активну участь в організації та проведенні святкових заходів. Викладачами української мови та літератури Підлубною Н. В. та Цісар А. М. були підготовлені відеофрагменти з історії становлення української мови, презентації «Зустріньмо мову калинову» ; члени гуртка літературознавців декламували поезії та крилаті вислови про мову. Для студентів ІІ курсів було проведено пробне ЗНО, під час якого вони змогли перевірити свої знання з рідної мови.

Чудовою родзинкою святкування стала зустріч з талановитою поетесою та майстринею Бершадщини Марією Цимбалюк,  яка  презентувала студентам свою збірку поезій «З весною в душі…», продекламувала свої вірші разом з онучкою Вікторією Цимбалюк. Всі присутні, які були на  заході, із захопленням та інтересом слухали цю надзвичайно сильну духом поетесу.  Святкова зустріч супроводжувалась віршами та піснями про мову.

1 2