Подорож Закарпаттям

Після довгої зими хочеться швидше вибратися на природу, щоб відчути на собі прихід весни, перші промені сонця, помилуватися першою зеленню, послухати спів птахів. Саме тому 27-29 квітня працівники та студенти коледжу вирушили на екскурсію до Закарпаття.
Розпочалась наша подорож з чарівного міста Ужгород, в якому  ми ознайомились з історією та легендами давнього міста. Дорога в м.Ужгород веде нас до старої фортеці  на горі – Ужгородському замку, який вперше згадується в угорських хроніках в IX столітті. Також відвідали дієчий замок-музей. Ужгородські замки, овіяні романтикою, оповиті легендами, історичним минулим підкорили серця назавжди.

Наступного дня група продовжила свою подорож Закарпаттям. Серед карпатських живописних гір розташувався один з найгарніших і найромантичніших палаців України – мисливський палац графів Шенборнів (1890р.). Палац оточений гарним парком з багатьма екзотичними рослинами та дивиться на нас 365 вікнами, запрошує через 12 входів у 52 кімнати.

 Після огляду палацу ми поїхали в бік Мукачева через перевал.
Дорога через гори була надзвичайно гарна. Неможливо описати казкову красу гірських вершин Карпат. Стародавні ялини, листяні ліси, чисті гірські річки і сніг на найвищих вершинах, все це робило поїздку через Карпати незрівнянною. Одну з гір підкорила й наша група – краєвиди гори Гимба чарівні та неповторні.
Тут на одинокій вулканічній горі знаходиться найпотужніша фортеця в Україні – замок “Паланок” (XIV ст.), який спорудив князь Федір Корятович, а овіяла героїчною славою княгиня Ілона Зріні. За наявності вільного часу в Мукачево також можна оглянути ще багато цікавого: каплицю св. Мартина (XIV ст.), палац Ракоці (1663р.) та прекрасну зелену ратушу (1903р.).

Приїхавши в Закарпаття ми зупинилися на одній з баз відпочинку Закарпаття, прямо під Мукачевим. Найчистіше повітря з гір доходить і в Закарпаття, що робить відпочинок тут не тільки дуже приємним, але і корисним для здоров'я.

Колишній “Береґсас” здавна відомий своїми архітектурними пам’ятками, але більшість туристів їдуть сюди для лікування, насолоди та відпочинку. Адже саме тут розташований сучасний оздоровчий комплекс “Жайворонок”, який славиться басейнами з унікальною термальною водою (температурою 31-45 С).

Відвідали ми і незрівнянної краси озеро Синевир, яке є візитною карткою Українських Карпат, знане ще в народі як “Морське око”, воно вабить до себе мальовничими гірськими пейзажами та чистою кришталевою водою, в якій здавна водиться благородна форель. Озеро утворилося приблизно 10 000 років назад на висоті 989 метрів і має максимальну глибину 22 метри.

Заключним акордом нашої подорожі став Пилипець. Тут з висоти 15 метрів багатьма заворожуючими каскадами між скелями скидає води в мальовничу гірську долину один з найкрасивіших водоспадів України – водоспад Шипіт. Він бере свій початок з великого підземного джерела, т.з. “морське око”, в одному з найгарніших місць українських Карпат – полонині Боржава. Перебування тут чудово допомагає відпочити від цивілізації та дає нові життєві сили.

Так непомітно пролетіли два дні. Подорож вдалася чудова. Наш відпочинок у Закарпатті та Карпатах залишиться на довго у нас в пам'яті, на фото і відео записах.

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????