Бібліотека Бершадського медичного коледжу
Бібліотека за своєю суттю є закладом культури, а в навчальному закладі вона є обов’язковим його структурним підрозділом, інакше кажучи, – заклад культури у закладі освіти. Відповідно функціонує такий підрозділ за законами і правилами двох відомств – освіти і культури.
Бібліотека Бершадського медичного училища створена в 1967 році, разом з відкриттям медичного училища (нині коледжу).
Історія бібліотеки – це частина історії коледжу. Разом з ним бібліотека долала труднощі, здобувала перемоги. З року в рік поповнювалася книгами, періодичними виданнями, читачами. Збагачувалася її матеріально-технічна база, накопичувався досвід, примножувалися традиції.
Першою завідуючою бібліотеки була Козійчук Фаїна Дем’янівна (1967 -1973). Непросто їй було отак створити бібліотеку, потрібно було не тільки бажання, але й кошти і наполегливість. Вона провела величезну роботу, щоб забезпечити викладачів і студентів підручниками, формувала книжковий фонд з урахуванням профілю навчального закладу.
Потім довгий час працювала в бібліотеці завідуючою Кавун Олена Михайлівна (липень 1973 – квітень 2002) . Розумна, красива, діяльна у своїй любові до професії бібліотекаря, сповна наділена філософсько-житейською мудрістю, знаннями; людина, яка завжди має свою думку, користується і нині заслуженим авторитетом і повагою серед жителів м. Бершадь. Разом з нею працювала у бібліотеці Ховавко Галина Григорівна (травень 1981 – травень 1997), яка також любила свою справу, знала добре книжковий фонд, допомагала в усьому Олені Михайлівні.
Проходили роки, змінювались бібліотекарі та незмінним залишається високий кадровий потенціал бібліотеки. Сьогодні в одній професії бібліотекаря зійшлися різні спеціальності: педагог, бібліограф, методист, інформатор, психолог і т. д.
Кожна спеціалізація бібліотекаря ставить певні вимоги не тільки до знань, умінь і навичок, але й до їхніх особисто-пофесійних значимих якостей, саме такі бібліотекарі, що усвідомлюють свою місію, одержимі в роботі, перетворюють бібліотеку зі сховища книг в науковий центр.
НАЙГОЛОВНІШОЮ ЗАПОРУКОЮ УСПІХУ БІБЛІОТЕКИ НЕОДМІННО Є ЇЇ ПРАЦІВНИКИ, КОТРІ ЛЮБЛЯТЬ СВОЮ СПРАВУ І ЛЮДЕЙ ДЛЯ ЯКИХ ВОНИ ПРАЦЮЮТЬ
БІБІЛІОТЕКИ – МУДРІСТЬ СВІТУ
Формула успішної бібліотеки.
“Бібліотека має бути подібною до розкритих обіймів,” – радив Роджер Розендлат
“Бібліотекар мусить любити читача і тонко відчувати поруч із собою людину з її радощами і тривогами” – Сухомлинський В.
Обов'язкові складові:
Раціональне поєднання традиційних та інноваційних форм роботи
Співпраця з викладачами та студентами
Створення позитивного іміджу бібліотеки
Формування бережливого ставлення до бібліотечного фонду
Обуховська Ніна Сергіївна- завідувач бібліотеки, провідний бібліотекар. закінчила Київський інститут культури в 1984 році за спеціальністю бібліотекар-бібліограф вищої кваліфікації. Бібліотечний стаж – 40 років.
Іванчишина А. Ю. – бібліотекар, закінчила Київський університет культури в 2011 році за спеціальністю бібліотечний менеджмент інформаційних технологій , стаж роботи – 10 років.
Працівники бібліотеки формують у читачів навички бібліотечного користування книгами та періодичними виданнями. Всебічно сприяють підвищенню фахової майстерності викладачів шляхом популяризації літератури і надання інформації про неї. А саме – беруть активну участь у проведенні предметних тижнів, тематичних виховних годин, бібліографічних переглядів літератури, книжкових виставок , презентацій книг та інше. Працівники бібліотеки популяризують книгу всіма методами бібліографічної роботи.
Фонд бібліотеки – упорядковане зібрання документів, що зберігаються у бібліотеці .
Книжковий фонд – підручники, посібники, додаткова та методична література для викладачів, періодичні видання фонду – запорука ефективної діяльності бібліотеки. Наш фонд є універсальним, він відповідає змісту навчання майбутніх медичних працівників та його виховним функціям, задовольняє запити та інтереси користувачів . Загальний книжковий фонд бібліотеки становить 26 651 примірник .Книгозабезпеченість на 1 студента становить 40 підручників.
В бібліотеці забезпечено належне естетичне розміщення фонду, облік і збереження.
Масова робота бібліотеки
Виставкова діяльність бібліотеки медичного коледжу має свої особливості. Перш за все, це спрямованість на дві різні категорії користувачів: викладацький колектив і студентів різних вікових груп.
Читацькі конференції. Зустрічі з письменниками. Літературні вечори та інше.
Покликання кожного масового заходу – прищеплювати читачам смак до художнього слова, усі заходи супроводжуються книжковими виставками, біля яких проводяться огляди, бесіди, розповіді про авторів.
ЗУСТРІЧ З ПИСЬМЕННИКОМ РІДНОГО КРАЮ МИКОЛОЮ РУДИКОМ
Літературні вечори – одна з найпопулярніших форм масової роботи в бібліотеках із використанням музики, виступами співаків, музикантів. Літературні вечори можна присвячувати будь-якій темі, знаменитій даті, творчості окремого автора та інш. Успіх цих заходів повністю залежить від бібліотекарів, їх естетичних смаків, уміння точно визначити читацьку адресу заходу
ЛІТЕРАТУРНО-МУЗИЧНЕ СВЯТО “ШЕВЧЕНКОВІ ДУМКИ ПРОЖИВУТЬ ВІКИ”
ДИРЕКТОР БЕРШАДСЬКОГО МЕДИЧНОГО КОЛЕДЖУ ОНІЩЕНКО К. М. ЧИТАЄ “СОН” Т. Г. ШЕВЧЕНКА
Презентація книги – вона більше схожа на шоу, свято. Цей захід пройшов у бібліотеці ефективно, студенти та викладачі не лише ознайомилися з підручниками, але оригінально зуміли розповісти цікаві відомості про автора, читача бібліотеки, випускника Бершадського медичного коледжу у 1978 році Хіміча Сергія Дмитровича
Презентація книг Хіміча Сергія Дмитровича, професора, доктора медичних наук, нині працює на кафедрі хірургії у Вінницькому національному університеті.
Хірургія/ Хіміч С. Д. та ін.; за ред. С. Д. Хіміча,- К.: Здоров'я,2004. – 488 с.
Загальна хірургія: підручник /М. Д, Желіба, С. Д. Хіміч та інш./ за ред. Професора С. Д, Хіміча, – К.: ВСВ “Медицина”, 2010. – 712 с.
Хіміч С. Д./ Довідник хірурга.-К.: Здоров’я, 2011. – 208 с.
Книжковий світ, як ніякий інший, може переконати людину в тому, що всі чесноти, як і недоліки, залежать від неї самої, від рівня її освіти, свідомості. Тому бібліотекар неодмінно має бути людиною творчою.
У недалекому майбутньому бібліотека коледжу буде змінюватись. Вона повинна стати бібліотечно-інформаційним медіа центром, але незмінним залишатиметься її завдання – забезпечувати науковий розвиток і саморозвиток особистості, навчати читачів працювати, пізнавати, утверджуватися.